אתרים באינטרנט שמוכרים חלקי חילוף עם משלוח לישראל

אנשים רבים קונים באינטנרט חלקי חילוף לרכב. הרבה פעמים ההפרש במחיר בין חלקי החילוף כפי שהם מוצעים במוסך לבין המחיר של חלפים כאלו בחו"ל יכול להגיע למאות אחוזים. ההסתובבות בארץ בין מגרשי פירוק מוחלפת יותר ויותר פעמים באנשים שמחפשים את חלקי החילוף שלהם ברשת.

שוק חלקי החילוף נחשב לאחד השווקים החזקים ביותר ברשת. זהו אחד הנושאים הנמכרים ביותר ברשת והסיבה העיקרית לכך היא הפרשי המחיר העצומים בין קניה ברשת של חלפים לקניה בחנות. ניתן להשיג בקנייה באינטרנרט היום את כל חלקי החילוף והחלפים לרכב. החל ממוצרים קטנים שאנשים רבים יודעים איך להחליף אותם כמו פילטר אוויר או פילטר שמן, וכלה במוצרים גדולים הרבה יותר כמו רצועת טיימינג, ראדיוטור, ולפעמים אפילו ראש מנוע או את המנוע עצמו. כמובן הרבה פעמים המוצר המוזמן ברשת הוא מוצר יותר ספציפי כמו צינור מתאים לרכב או פין מיוחד.

המקור המרכזי שממנו אנשים בישראל קונים חלקי חילוף הוא ebay. הבעיה הגדולה עם הפתרון הזה היא שחלק גדול מאוד מהמוכרים של חלקי חילוף באי ביי אינם עושים משלוחים לישראל, וכאשר הם עושים משלוחים כאלו הם דורשים פעמים רבות סכומי כסף מאוד גדולים עבור המשלוח, דבר שהופך את כל העניין ללא כדאי. בפוסט הזה אנחנו נמליץ על מספר חנויות נוספות ובראשם על קניה מאמזון, וכן על חנויות ספציפיות באיביי ששולחות לארץ.

רשימת חנויות שמוכרות חלפים לרכב


אמזון אנגליה הוא סניף של חברת אמזון האמרקאית. חברת אמזון פתחה מספר חנויות גדולות במספר ערים באירופה. הייתרון הגדול של אמזון בגרמניה היא שחלק גדול מהמוצרים נשלחים לישראל. עוד ייתרון גדול של אמזון גרמניה הוא שהם מכניסים לתוך החישוב הסופי של המחיר גם את המחיר של המכס. בכל מקרה לא תשלמו יותר מאשר המחיר הסופי לתשלום. בדף של אמזון ניתן לבחור בין דגמי הרכב והמנוע השונים ולקבל מוצרים שמתאימים לרכב שלך. באופן טבעי, החנות הזו מתמחה בראש ובראשונה בחלקי חילוף של רכבים אירופאיים.  חלקי חילוף לרכבים גרמניים אנחנו מציעים לבדוק באתר של אמזון גרמניה באנגלית. קישורים לחלקי חילוף למרצדס, וולוו, פולקסווגן וסקודה.

קישור לזירת הרכב באמזון

באתר של אמזון ניתן ליצור מסנן שיציג בפנינו רק חלפים שמתאימים לרכב שלנו. במסך שנמצא בקישור שהבאנו סביר להניח שיופיע חלק כזה:

תפריט בחירת רכב לחלקי חילוף באמזון

האפשרות הזו טובה לאנשים שגרים באנגליה שיכולים להוסיף את מספר הרישוי שלהם ולקבל חלפים בהתאם למספר הרישוי. אנחנו נבחר באפשרות שנמצאת בימין בכחול "choose by make or model" והחלק הזה ישתנה כך:

amamzon choose model

כך אנחנו יכולים לבחור את הרכב שלנו. לחיצה על make תביא לנו את כל חברות הרכב. בשיטה הזו קל מאוד למצוא חלפים שמתאימים לנו.

קראו עוד על קניה מאמזון אנגליה עם משלוח לישראל
new-ebay-logoהאתר המפורסם ביותר שבו ניתן למצוא חלקי חילוף – ebay. בזירת הרכב שלהם ניתן למצוא גם חלקים חדשים וגם משומשים. חלק מהמוכרים מוכנים לשלוח לישראל. גם מוכרים שלא מוכנים לשלוח לישראל מוכנים מדי פעם לעשות זאת אחרי ששולחים להם בקשה מפורשת. חלק מהמוכרים מבקשים מחירים מאוד גבוהים על משלוח לישראל וגם במקרה הזה ניתן להציע להם לשלוח בדרך אחרת (לא דרך ups) ולפעמים הם יהיו מוכנים לשנות את דרך המשלוח. בכל מקרה, לפעמים ניתן למצוא באתר הזה מציאות מדהימות.
קישור לזירת הרכב באיביי – בקישור הזה אפשר למצוא את הדף הראשי של בחירת חלקי חילוף באיביי. הדף מציע לנו לתת את הנתונים של הרכב שלנו והשנתון שלו ואיביי יביאו לנו רק תוצאות שמתאימות לרכב שלנו. זהו ייתרון גדול כשמחפשים חלקי חילוף.

כדי לבחור את הרכב שלנו נלך לחלק הזה במסך ונבחר את נתוני הרכב שמתאימים לנו.

בחירת חלפים באיביי

כך נקבל רק חלפים שיכולים להתאים לרכב שלנו.

בתוך איביי יש חנויות שמתמחות בנושא מסוים. אנחנו ממליצים על אחת או שתיים מכל תחום. כל החנויות עושות משלוחים לישראל.

חנויות לחלקי חילוף באיביי

KMP Trade – חנות עם חלקי פחחות, גרילים, דשבורד, ידיות הילוכים ועוד.

watomiracing מתמחה במראות,גרילים ופנסים.

Automotive Parts Superstore – חנות של פילטרים ותוספים

sia electronics – מתמחה במחשבי רכב

Holley performance – מתמחה בחלקי חילוף למערכות דלק.

Alliance Automotive – חנות שמוכרת חגורות, פילטרים, ברקסים, מיזוג אויר, מגבים ובולמים.

Coldmaster Inc – מתמחה בחלקי חילוף למיזוג אויר.

auto8 – מתמחה באלטרנטורים, סארארים, נורות לד ומיזוג אויר.

helix-remotes – חנות לשלטים לרכב

EMS Global Direct – חנות גדולה שמתמחה בסטרטרים.

top brakes – מתמחה בברקסים ובמערכת הבלימה.

Zoom Auto Parts – חנות מאוסטרליה שמתמחה בקלאצ'ים, ברקסים ואלטרנטורים. 

AFuk-Online – מתמחה באינג'קטורים, ביחידות בקרה אלקטרוניות  ובפנסים.

Auto Parts Supply Group – מתמחה במצתים וברצועות טיימינג.חנויות אחרות:

buyautoparts.com הוא אתר מאוד גדול שיש בו הרבה מאוד סוגים של חלפים מארה"ב. החלפים הם חדשים, חלקם מקוריים וחלקם חליפיים. האתר עורך רישום של כל החלפים שנמכרו, כך שניתן לקבל גם את ההסטוריה של קניות קודמות שלך. האתר שולח לישראל במחיר של 30$. כדאי לנסות קוד הנחה BAPYOUTUBE. ייתכן והקוד הזה ייתן עוד 10% הנחה.

driveoemautoparts הוא אתר נוסף שקל למצוא בו את החלפים שאנחנו רוצים ויש לו משלוח סביר לישראל. 

discountautoparts.com הוא אתר נוסף שמוכר חלפים לרכבים. המבחר שלו הוא עצום, אבל מחירי המשלוח שלו לישראל יקר מאוד.
partsexpress.com הוא אתר שמוכר חלפים של חשמל ואודיו. האתר הזה הוא מוכר ומומלץ מאוד בפורומים בארץ ובעולם שניתן למצוא בו הרבה חלפים הקשורים לאודיו לרכב עם משלוח לישראל.

atpturbo.com – מיועד למי שזקוק לחלפים של מנועי טורבו ומערכות טורבו של הרכב. אתר ידוע ומצוין עם מחירים זולים בהרבה מאשר המחירים בארץ. נסו את הקוד 16BQ15 ותקבלו הנחה של 5$ על הזמנה מעל 75$.

windowregulatorman אתר מבריטניה שמוכר מנועים ומנגנונים של חלונות חשמל. אתר מאוד טוב בנושא הזה עם מחירים זולים למשלוח לארץ.
tirerack.com אתר צמיגים מהגדולים בעולם. המחיר של המשלוח יקר ולכן מתאים רק למי שמחפש באמת משהו מיוחד. 

autohausaz – חנות עם מחירים זולים שמחזיקה את כל סוגי החלפים.  החלפים מסודרים בצורה נוחה מאוד לפי סוג רכב ולפי סוג החלקים שצריכים. אתר מאוד נוח לשימוש.

bestpartstore – חנות אנגלית שמוכרת חלפי חילוף מכל הסוגים. 

eurocarparts.com אתר שמתמחה בעיקר ברכבים אירופאים, ומחזיק בחלקים חליפיים ברמות שונות. כדי לקבל משלוח לישראל, יש לסיים את ההזמנה ללא משלוח ואחר כך הם ייצרו אתכם קשר לגבי המשלוח לישראל. הרבה פעמים ניתן למצוא קופוני הנחה גדולים.

partsworld הינו אתר שמתמחה בחלק מהרכבים האירופאיים – פיאט, אלפא ווולוו. אתר נוח ונחמד לרכבים אלו.

motosport היא חנות חלפים מקיפה לאופנועים ואפשר למצוא בה הרבה מאוד ציוד של אופנוענים במחיר טוב עם משלוח לארץ.

חנויות חלקי חילוף למאזדה.

מאזדהjimellismazdaparts -חנות נוחה עם חלפים מקוריים של מאזדה. מחירי המשלוח בסביבות 50$.

mazdapartsdealer – חנות לכל סוגי החלפים של מאזדה

חלקי חילוף לאלפא רומיאו

classicalfa האתר מתמחה באלפא רומיאו קלאסיות.

חלקי חילוף לטויוטה 

carsontoyota מציעים מספר גדול של חלקים ברמות שונות – מקוריים או תחליפיים. הבחירה בסוג החלק מעבירה אותנו לאתר מתאים. 

trdsparks מאפשרת מגוון רחב של חלקים לטויוטה ומאפשרת מספר שיטות של משלוח לישראל. (דרך usps או fedex)

חלקי חילוף ליונדאי

partshyundai חנות חלפים מקוריים ליונדאי. החנות מאוד נוחה לעבודה בגלל שהיא מאפשרת בקלות לזהות את החלק שאנחנו מחפשים למכונית על ידי הממשק שמראה תרשימים ברורים. מחירים נוחים וזולים. 

hyundaiaccessorystore חנות שמתמחה בעיקר באביזרים של יונדאי החל משטיחים, ג'אנטים וכל מה שהרכב זקוק לו.

חלקי חילוף להונדההונדה
autodynamics-honda.com האתר מוכר בעיקר מוצרים מקוריים של הונדה. המשלוחים יקרים יחסית.

lingshondaparts.com אתר מיוחד לרכבי הונדה עם משלוח לישראל.

.fcpimport.comאתר שמוכר חלפים לכל הרכבים הארופאיים (לא כולל צרפתיים). ניתן לרכשו מקוריים ותחליפיים.

חלקי חילוף לסקודה 

skodaparts – חנות גדולה שמוכרת אלפי חלקים של סקודה. 

superskoda – חנות וותיקה שמוכרת אביזרים של סקודה

images (1)

חלקי חילוף למכוניות גרמניות:

oemvag -חלפים מקוריים


tuning-art.com מתמחה בעיקר בקוסמטיקה


superskoda.com אתר שמתמחה בסקודה


orientalparts.com – אתר עם חלקים חליפיים רבים.

יתרונות וחסרונות של קניית חלק חילוף באינטנרט.

כמובן שהייתרון הבסיסי שבגללו רבים רוצים לקנות חלקי חילוף באינטרנט הוא המחיר. המחירים של חלפים לרכב בארץ הם מאוד יקרים, ולכן אנשים מקווים לחסוך על ידי קניית מוצרים אלו דרך האינטרנט ביבוא אישי. המחיר של המוצרים הללו באינטרנט פעמים רבות הוא באמת זול משמעותית מאשר קניית המוצרים הללו במוסך. טוענים שהפער בין הייצור של חלקי החילוף לבין המחיר שלהם לצרכן יכול להגיע ל5000 אחוזים. קניית חלקי חילוף באינטרנט הפכה לאחת הקניות הכי פופולריות, והחנות של איביי טוענת שזהו המוצר המוביל בקניות בארצות הברית.

יתרון נוסף שקיים בקניה באינטרנט קשור לשקיפות. כאשר אנחנו הולכים למוסך אנחנו בדרך כלל לא יודעים איזה חלק המוסכניק שם בתוך הרכב שלנו. האם הוא באמת שם חלק מקורי כמו שהוא הבטיח לנו או שהוא הכניס במקומו חלק תחליפי אחר. מעבר לכך, רוב האנשים שמגיעים למוסך בעצם לא יודעים מה התהליך שהרכב עובר במוסך והם שבויים לגמרי בידיו של המוסכניק. מי שמחליט לעבור לגישה של קניה ישירה של החלקים שהוא צריך יהפוך מהר מאוד לאדם שמבין באופן בסיסי את הדברים שקורים ברכב.

היתרון האחרון שקיים בקניה באינטרנט קשור למגוון העצום של החלפים שיש למכירה באינטרנט. לפעמים בטיפול רגיל במוסך אין ברירה וצריך להכניס לרכב מוצר דומה שהוא לא בדיוק החלק שאנחנו זקוקים לו. בקניה באינטרנט יש כמות בלתי נתפסת של חלפים לרכב ואנחנו פשוט צריכים למצוא את החלק שמתאים באופן הכי טוב לרכב הספציפי שלנו.

החיסרון הגדול ביותר של קניית חלקים באינטרנט היא העובדה שהרבה פעמים קשה לדעת עד כמה אפשר לסמוך על המוכר שמוכר לנו חלפים. המצב הזה הוא קצת יותר פשוט בקנייה של חלקים מקוריים ויותר מסובך בחלפים תחליפיים. אנחנו מציעים לקנות בחנויות הגדולות כמו אמזון או אחת החנויות שהמלצנו עליהן למעלה. היתרון הגדול של אמזון הוא באחריות ובשירות המעולים שהם נותנים וביכולת להתרשם מהביקורת שכתבו על החנוץ אנשים שקנו חלפים לפניכם. גם באיביי כדאי לשים תמיד מה דירוג האמינות שהעניקו לחנות שאתם קונים בה. ככל שיש יותר קונים שנתנו דירוג והחנות וותיקה ומקבל דירוג טוב יותר קל לסמוך על החנות.

איתור החלק שאנחנו מחפשים.

הרבה פעמים הדרך הבטוחה ביותר להצליח למצוא את החלק שאותו אתם מחפשים היא לזהות את מספר המק"ט שלו ולחפש את המספר הזה בגוגל. חלק גדול מהפעמים יעלו לכם אתרים רבים שבם יש את החלק המבוקש וכך תוכלו לבדוק אם החנות עושה משלוח לארץ. גם אם אין לכם את החלק המדוייק הרבה מהאתרים עוזרים לכם לזהות בדיוק את החלק שחסר לכם. למשל, באתרים של אמזון ואיביי אתם יכולים לבחור במדוייק את סוג הרכב שלכם ואת הדגם שלו והאתר ייתן לכם בדיוק מירבי רק חלקים שמתאימים לרכב שלכם. האפשרות הזו יוצרת ביטחון גדול הרבה יותר שלא נטעה. גם אם נדמה לכם שאתם יודעים איזה חלק אתם צריכים כדאי להכניס את סוג הרכב לאתרים אלו כדי שהם יזהירו אתכם מפני טעויות שעלולות להיות לא נעימות. מעבר לכך, עדיף להיות מתואם מראש עם מוסכניק שיעזור לכם הרבה פעמים להגדיר מה החלק שאתם צריכים.

פעמים רבות בעלי מוסכים לא מרוויחים הרבה על החלפים, וצד שני העלות הגבוהה שלהם יוצרת לחץ גדול מאוד עליהם בגלל המחיר הגבוה שהם נדרשים לגבות. לכן, תמצאו פעמים רבות בעלי מוסכים שישמחו להסדר כזה ויעזרו לכם להגדיר את החלק שאתם צריכים והם יבצעו רק את העבודה.

חלק מקורי או תחליפי.

חלקי החילוף מחולקים למספר קטגוריות. ישנם חלקים מקוריים של הרכב שהם כמובן החלקים היקרים ביותר. גם חלקים אלו מתחלקים בעצם לשני סוגים. חלקי החילוף של כל מכונית מיוצרות פעמים רבות בידי קבלני משנה שהם היצרנים המוסמכים של החלק. למשל, יש אפשרות שחברת מרצדס תבחר במפעל בהודו שייצר לה את המגבים. כל המכוניות של מרצדס במקרה כזה יהיו עם מגבים שיוצרו על ידי המפעל מהודו. ישנם חלקי חילוף שנקנים מחברת המכוניות עצמה אחרי שהם התקבלו מחברת הבת שייצרה אותם והם משווקים בחבילות של חברת המכוניות. אלו הם חלקים מקוריים ממש והם נקראים בדרך כלל באינטנרט כחלקים שהם GENIUNE.

ישנם חלקי חילוף שמיוצרים על ידי חברת הבת. מדובר באותם חלקים ממש שמשווקים על ידי חברת המכוניות אלא שאלו משווקים על ידי קבלן המשנה. בדרך כלל כשנקבל במוסך חלפים מקוריים הכוונה תהיה לחלקים הללו השם שלהם בעולם המקצועי ובאינטרנט הוא OEM. לדעתנו, אין טעם להוציא סכום נוסף לחלקים מקוריים מחברת המכוניות וניתן להסתפק בחלקים אלו.

ישנה רמה שלישית של חלפים והם חלקים תחליפיים שמיוצרים על ידי חברות אחרות לגמרי בניסיון להתאים חלק חסר למכונית שלנו. במקרה הזה מדובר על חלקים שהם שונים מהחלקים המקוריים של הרכב. לפעמים הרמה שלהם מאוד דומה לחלקים המקוריים (יש מקרים שטוענים שהרה אפילו יותר גבוהה) ויש מקרים שבהם הרמה יותר נמוכה. גם כאן כדאי לקרוא את הביקורות שהמוצר והמוכר מקבלים מהגולשים. זה יכול לתת לנו אינדקציה לא רעה איזו רמה של חנות נמצאת מולי. מעבר לכך , ברשימה שנמצאת בקישור הזה ניתן למצוא חוות דעת על 100 חברות גדולות ומוכרות של חלקי חילוף תחליפיים. חלקי חילוף תחליפיים ייקראו פעמים רבות באינטרנט GENERIC או AFTERMARKET.

אפשרות אחרת של קניית חלקי חילוף היא קנייה של חלקים משומשים. ככל שמדובר בקנייה של חלקי חילוף חיצוניים אין בעיה להשתמש פעמים רבות בחלקים משומשים. למשל, מראה של רכב שנשברה יכולה להיות מוחלפת במראה משומשת או פס פלסטיק חסר יוחלף בקלות על ידי אחד ישן. ככל שמדובר בחלקים פנימיים כדאי שיהיה לכם איש מקצוע טוב שיודע לראות עם החלקים מתאימים.

משלוח ומיסים.

חלקים שעולים מעל 75$ אמורים לשלם סכום נוסף במכס הישראלי. לפעמים גם מוצרים יקרים יותר עוברים במכס ללא בעיה וללא תשלום נוסף, בגלל שהמכס לא בודק כל מוצר. אין בעניין זה מדיניות ברורה וחלק לא קטן מהחלפים עוברים ללא עיכוב ותשלום. מוצר זול יותר מ75$ לא אמור לשלם מיסים בכלל וצפוי להגיע לביתכם ללא תקלות. כאשר נדרש תשלום של מיסים המס האחיד שייגבה יהיה בשיעור של 48%. יש חלפים שעליהם לא צריך לשלם מס: פנסים, מגבים, צמיגים ושסתומים לצמיגים, חלקים של בלמים ומערכות abs. למרות המס עדין פעמים רבות היבוא האישי משתלם, כיוון שהפער בין ההזמנה באינטרנט של חלקי החילוף לבין מחירם בארץ הוא גדול בהרבה. כמובן שבמוצרים מתחת ל 75$ יש סיכוי גבוה יותר לרווח. לדף הרלוונטי באתר רשות המיסים.

מחיר המשלוח משתנה בין חנות לחנות. ישנן חנויות שמחיר המשלוח שלהן הוא גבוה מאוד וישנן חנויות עם מחיר משלוח סביר. בכל מקרה ברוב הפעמים אם נצרף מספר קניות נוכל להוזיל את מחיר המשלוח לארץ. לפעמים כדאי לצרף עוד פילטרים שאנחנו לא צריכים עכשיו אבל נצטרך בטיפולים הבאים כדי להוזיל עלויות. אחד היתרונות הגדולים של אתר רמזון הוא בכך שבאתר זה מחיר המשלוח והמיסים מגולמים בתשלום הזופי והם משחייבים לא לחייב את הקונה מעבר למחיר הסופי.

בארה"ב יש אתר מאוד גדול שנקרא car-parts.com שהוא האתר המרכזי לקנייה ומכירה של חלקי חילוף ישנים לרכב. באתר הזה הרבה פעמים אתה יכול לגלות שיש מוכר קרוב לביתך שמוכן למכור את החלק שאתה מחפש, או לבקש משלוח. האתר הזה הוא אתר פנים אמריקאי ולכן הוא לא מועיל לצרכים שלנו. למרות זאת, יש מספר אתרים ברחבי העולם שמוכרים חלפים לרכב – חדשים, חליפיים ומשומשים שעושים משלוח לישראל.

עזרה מכם הקוראים.

במדריך הזה הושקעה הרבה עבודה. אנחנו מבקשים מכם לעזור לנו לשכלל אותו. אם אתם מכירים אתרים נוספים או שהיה לכם התנסות עם חלק מן האתרים הללו אנחנו נשמח לקבל מכם חוות דעת בתגובות למאמר. גם אם אתם רוצים לשתף מניסיון שהיה לכם בקנייה של חלקי חילוף מחו"ל נשמח מאוד אם תשתפו את כולם בתגובה. תודה.

6 מחשבות על “אתרים באינטרנט שמוכרים חלקי חילוף עם משלוח לישראל”

  1. חיפשתי חלק לרכב פורד בארץ כולו עשוי פלסטיק והוא מאד קטן, עולה פה 600 שח!!
    קניתי באתר בריטי שמוכר חלפים עם משלוח מיוחד לישראל עלה לי 160 שח ומקורי.

כתוב/כתבי תגובה