טיפים לקניות באיביי (ebay)

אנשים רבים כבר גילו את היתרונות הרבים של קנייה בebay. פעמים רבות ניתן למצוא שם הזדמנויות גדולות שלא ניתן למצוא בארץ. לפעמים יש שם מותרים שעדיין לא הגיעו לארץ ולפעמים ניתן לקנות שם אותם מוצרים כמו בארץ, רק הרבה יותר בזול.

new-ebay-logoלמרות זאת, רבים מסתבכים מאוד כשהם באים לקנות בebay ומוצאים את עצמם יוצאים מהקנייה מאוכזבים. לפעמים הם לא מצאו בכלל את המותר שאותו הם חיפשו. בחלק מהמקרים המותר נמצא אבל לא נמצא מחיר טוב עבורו ובחלק מהמקרים עלויות המשלוח הופכות את כל העניין ללא כדאי.

ריכזנו בשבילכם מספר טיפים טובים שישפרו לכם את חווית הקניה. בפוסט הזה לא התייחסנו לאפשרות לקנות בebay במכירות פומביות. על כך בפוסט אחר בקרוב.

1. הגדירו היטב את החיפוש

בעיה נפוצה בחיפוש בebay היא שאנשים מחפשים חיפוש רחב מאוד ולכן מקבלים תוצאות רבות שלא עוזרות להם. ככל שתיטיבו להגדיר בצורה ברורה את החיפוש שלכם, כך יהיה לכם קל להשוות בקלות רבה יותר את המוצר שאותו אתם מחפשים. ההגדרה "boots" תביא לכם את כל המגפיים שיש, בעוד ש"women boots" תצמצם את החיפוש עוד יותר. אם אתם רוצים חברה מסוימת או צורת נעל מסוימת כדאי להזכיר זאת בחיפוש.

2. השתמשו בהצעות שebay מציע לכם.

הרבה פעמים ebay יציע מתחת לשורת החיפוש שלכם הצעות נוספות בצבע כחול. ההצעות האלו יהיו לפעמים לדברים דומים למוצר שביקשתם ויעזרו לכם להיזכר איך קוראים לדבר שרציתם, ולפעמים ייתנו אפשרויות להגדרה יותר צרה. למשל ל"'women boots" ebay מציע "women ankle boots" או "women boots size 9". הגדרות אלו יכולות לעזור לנו מאוד לצמצם את החיפוש.

3. העתיקו את הגדרת המוצר מאחת התוצאות

לפעמים אתם לא מליחים למצוא הגדרה טובה למוצר שלכם בעצמכם (במיוחד לאור קשיי השפה). אם מצאתם מוצר אחד שמתאים לחיפוש שלכם, ניתן לראות איך המוכר הגדיר אותו ולהעתיק מילים מתוך ההגדרה שלו. הרבה פעמים מוצרים דומים יכילו מילים דומות בשם המותר כך שאפשר יהיה בעזרת הדרך שבה מוכר אחד קרא למוצר שלו להגיע לעוד מוצרים.

4. חפשו במחלקה מסוימת

בצד שמאל, מתחת לכותרת  categories  ebay מציע מספר קטגוריות עיקריות שבהן המצור יכול להופיע. לפעמים אותו חיפוש יכול להיות קשור לדברים שונים לגמרי ובחירה בקטגוריה הנכונה תביא אותנו לדברים שחיפשנו.

5. חפשו גם בתיאור המוצר

לא מצאתם את המוצר המבוקש בעזרת המילה שזכרתם. יכול להיות שהמילה הזו לא מופיעה בכותרת של המוצר אלא רק בתיאור המפורט יותר שלו. כדאי לפעמים לנסות את האפשרות Include description שמופיעה מתחת לכפתור החיפוש הכחול.

6. חפשו את המצור שבחרתם

הצלחתם למצוא מוצר שמוצא חן בעינכם. אל תמהרו להזמין אותו מהמקום הראשון שבו נתקלתם בו. לפעמים מוכרים אחרים יכולים להציע את אותו מוצר במחיר יותר טוב. נסו להעתיק את שם המוצר הספציפי שאתם רוצים ולעשות עליו חיפוש בebay. תופתעו לגולת שהרבה פעמים ניתן למצוא את אותו מוצר ממש בהנחות גדולות אצל מוצר אחר.7. מיינו את המחיר לפי מחיר + הובלה לישראל

ebay-search-tips-2לפעמים תגלו שחלק מהמוצרים שנמכרים שמחיר נמוך הופכים ליקרים אחרי הוספת מחיר ההובלה. ebay מאפשרת למיין את המוצרים לפי המחיר הכולל שלהם יחד עם ההובלה. חפשו את הריבוע שבו כתוב בכחול "best match", וסמנו במקומו "price + shupping -- lowest first" -- כך ebay ימיין לכם את המוצרים על פי המחיר עם המשלוח. שימו לב. אחרי שתבחרו את האפשרות הזו ייפתח לכם חלון קטן מתחת לחלון הזה שלידו יהיה כתוב  "shipping to". אם לא כתוב שם israel לחצו על הכתובת המופיעה ושנו אותה לישראל. כך תדעו את המחירים לישראל.

8. הורידו מהתוצאות את האפשרויות של מכירה פומבית

מי שלא מעוניין להיכנס למכירה פומבית יכול לקבל רק את התוצאות של מכירות ישירות. לחצו בשורה למעלה על הכפתור "buy it now" ותקבלו רק הצעות לקניה ישירה. האפשרות הזו נצרכת כאשר אנחנו בוחרים להציג מוצרים על פי מחיר, אחרת כל המוצרים הראשונים שנקבל יהיו מוצרים של מכירה פומבית.


9. בידקו את המוצר במדינות אחרות

ebay מפעילה אתרים לא רק בארה"ב ולפעמים ניתן למצוא את אותו מוצר במחירים שונים בארצות שונות. לגבי דמי המשלוח הפערים לפעמים הם אסטרונומיים. הפניות לחנויות אחרו:  איביי אנגליה. איביי אוסטרליה איביי גרמניה.

10. בקשו הנחה כדי לא לשם מיסים.

המדיניות בישראל לגבי רוב המוצרים היא שעד 75$ לא משלמים עליהם מס בכלל ומ75$ ועד 300$ משלמים רק מע"מ. אם אתם עוברים במעט את הסכומים האלה אתם יכולים ליצור קשר עם המוכר להסביר לו את הבעיה שלכם ולבקש ממנו הנחה קטנה. פעמים רבות המוכרים יסכימו לבצע בשבילכם הנחה קטנה כדי לפתור את הבעיה.

11. הציעו best offer

img-bestofferלפעמים מופיע ליד המחיר גם אפשרות של best offer. במוצרים אלו המוכר בעצם אומר שהוא מוכן לתת את המוצר תמורת סכום נמוך יותר מהסכום שאותו הוא פרסם. אתם יכולים להציע מחיר ולראות אם המוכר מסכים למכור גם במחיר הזה.
יש כלים שיכולים לעזור לכם לדעת האם המוכר הזה שהציע את ההצעה נוטה לקבל אותם ובאיזה הפרש. הכלים הללו מכירים חלק מההיסטוריה של המוכר ויודעים לספר לנו אילו הצעות הוא הסכים לקבל בעבר. ניתן למשל לבדוק את כלי ההיסטוריה הזה

12. שיקלו חברות משלוחים לארץ

לפעמים אין ברירה ואין משלוח לארץ למוצר שרצינו. במקרה כזה שווה לבדוק את אחת מחברות המשלוחים לארץ ולראות האם אחרי התשלום שמשלמים להם עדיין העסקה כדאית

13. המשיכו לעקוב אחרי הצעות למוצר

אם אתם מחפשים מוצר ספציפיים שקשה למצוא אותו בebay אתם יכולים לבקש מebay להמשיך לעקוב בשבילכם אחרי הצעות שיגיעו בהמשך ממוכרים. לשם כך עליכם ללחוץ על כפתור "follow" ואז ebay יודיע לכם על כל הצעה למוצר שלכם שתגיע בהמשך.

14. עבדו רק עם paypal

paypal_logoebay מאפשרת למוכרים רבים ושונים לעשות שימוש באתר שלה. לא כדאי למסור למוכרים הללו פרטים שניתן להשתמש בהם אחר כך לרעה.
דרך התשלום  בpaypal מבטיחה אותך מפני רמאים וגם מאפשרת בתנאים מסוימים לבטל את העסקה במקרה שלא קיבלת את הסחורה.

15. אל תעבדו עם מוכרים מחוץ לebay

בשום פנים ואופן אל תקנו מהמוכרים בעסקה שנעשית מחוץ לebay. אם אתם עושים עסקה מחוץ לebay אתם מפסידים את כל ההגנה של ebayץ גם אם הגעתם להסכם פרטי עם המוכר על הנחה או דבר דומה לזה בקשו ממנו לשנות לזמן מוגבל את הדף שלו בebay, כדי שתוכלו לעבוד דרך האתר.

15. שימו לב לדירוג של המוכר.

top-rated-sellerכשאתם באים לקנות טוב לשים לב לדירוג של המוכר ולקרוא את התגובות עליו. ככל שהציון שלו נמוך ויש עליו תלונות רבות כדאי להתרחק ממנו. ebay מסמנת חלק מהמוכרים כמוכרים בעלי ציון גבוה של שביעות רצון לאורך זמן ומסמנת אותם כ"top rated seller". מצד שני, לא תמיד העובדה שיש לאדם ציון גבוה אומרת בהכרח שהוא אמין.

16. הרבו בשבחים ומעטו בתלונות.

לפעמים, יש סיבה להתלונן על יחס לא טוב בebay. אבל בדרך כלל ניתן לפנות למוכר באופן פרטי ולסדר איתו את הבעיה. רק במקרים קיצוניים תפעילו את התלונה. כשאתם מבקשים טובה ממוכרים כמו הנחה או משלוח לישראל, הם הרבה פעמים בודקים איך אתם מדרגים את המוכרים שהייתם איתם בקשר. בכל מקרה שבו קיבלתם יחס יפה כדאי לדרג באופן חיובי.


17. דעו  את זכויותיכם.

כקונים בebay יש לכם זכויות להגנה במקרה שהקניה נעשתה באופן לא ראוי. אם לא קיבלת את המשלוח שלך או שקיבלת מוצר שונה מהמוצר שלו ציפית אתה יכול לפנות לebay כדי שהם יעזרו לך בישוב המחלוקת שבינך לבין המוכר. אם ebay יחליטו שאתה צודק אתה תקבל את כספך בחזרה. ניתן לראות עוד פרטים בעניין כאן.
קניה נעימה.
בהצלחה.

כתוב/כתבי תגובה