קניית פליימוביל (Playmobil) באמזון גרמניה

כאשר הילדים שלי מבקשים ממני פליימוביל אני נזכר איך גם אני בתור ילד אהבתי מאוד לשחק בפליימוביל. קשה להבין עד הסוף מה יש בדמויות הללו שעוזר כל כך למשחקי הדמיון להתפתח. כנראה שהאיכות של המוצרים והפשטות שלהם מצליחה במקום שהרבה משחקים אחרים נכשלו.

‏הורד (26)

הבעיה הגדולה עם פליימוביל היא המחיר הגבוה שלהם. אמרה לי פעם חברה שאם היו קונים פליימוביל לפי משקל המחיר היה יוצר דומה לזהב. אני קונה בשנים האחרונות פליימוביל רק מאמזון, וכך אני מציע גם לכם לעשות.

אמזון גרמניה עושה משלוחים לישראל עם שליח עד לבית שלי, ולכן זה יוצא מאוד נוח. מי שרוצה לקנות חבילה קטנטנה של פליימוביל יגלה שהמחיר מאוד דומה בגלל המשלוח. במקרה כזה כדאי לקנות כמה חבילות ביחד ואז מחיר המשלוח מתחלק על כל החבילות והן יוצאות הרבה יותר זולות מאשר בארץ. אמא שלי מכינה סטוקים של פליימוביל קטנים ושומרת בארון כדי לתת לנכדים כשהם באים (והם כמובן מאוד רוצים לבוא). מי שמעוניין בחבילה בינונית ובוודאי בגדולות יגלה מיד שפער המחירים קיים אפילו בקניית חבילה אחת. הפערים יכולים להיות מאוד גדולים ואין שום סיבה שנשאיר כסף אצל היבואנים ולא נקנה ישר מחו"ל.

דף המכירה של פליימוביל באמזון.

האם אין סיכון בקנייה מחברה כמו אמזון בחו"ל?

אחת הסיבות העיקריות לקנות מאמזון גרמניה היא השירות הטוב של אמזון שידוע בכל העולם, כאשר קונים כאמזון כמוכר, הם מחשבים עבורנו את המחיר של הקנייה כולל המשלוח והמיסים ואנחנו יודעים בדיוק כמה אנחנו עומדים לשלם. אמזון מתחייבת לא לחייב אותנו בשלום מעבר לחיוב שנלקח מאיתנו בחשבון. לקריאה נוספת על אמזון ישראל.

מהם הסדרות המומלצות ביותר של פליימוביל?

כל מי שקונה הרבה פליימוביל יודע שחלק מהמשחקים מגיעים בסדרות. הרבה פעמים כדאי לקנות לילדים למשך תקופה כמה דמויות ומשחקים ששייכים לאותו סט כי זה נותן להם אפשרות ליצור משחק יותר מורכב.

אחד הסטים האהובים ביותר על ילדים הוא סידרת פליימוביל פיראטים שכוללת בתוכה שודדי ים, ספינו, אוניות ותותחים. סט אחר שזוכה להצלחה גדולה הוא סידרת החווה של פליימוביל שכוללת בתוכה חיות חווה רבות, טרקטורים, מכלאות ועוד. אפשרות אחרת שמתאימה לילדים עם דמיון מפותח שאוהבים סיפורים מימי הביניים הוא הסט של פליימוביל אבירים שבתוכו יש טירות, סוסים שריון, בליסטראות, דרקונים ועוד. אפשרויות אחרות היא סדרת החלל עם מגוון חלליות, רקטות ואסטרונאוטים או סדרת שדה התעופה הקלאסית שבתוכה יש מגדל פיקוח ומטוסים שונים. יש ילדים רבים שאוהבים מאוד לשחק עם דמויות ואביזרים של משטרה או כוחות חילוץ. גם דמויות הנסיכות עדיין זוכות לפופולריות גדולה. החזרה של סרטי מלחמת הכוכבים גרמה לפופלריות של הסידרה הזו.

מהו קנה המידה של הדמויות של פליימוביל?

פליימוביל מנסים לשמור על פרופורציות מדויקות יחסית לעולם האמיתי. הניסיון הוא לשמור על קנה ידה של 1:25. הגובה של הדמות הרגילה בפליימוביל היא של אנשים בגובה 1.80 ס"מ ולכן הגובה הממוצע של דמות הוא 7.2 ס"מ.

שאר הדמויות אמורות להתאים לדמויות האנושויות. לא תמיד ניתן בחפצים האחרים לשמור על אותה פרופורציה כי אם ניו שןמרים על אותה פרפורציה באופן מדוייק חלק מהדמויות היו יוצאות קטנות מדי למשחק או לפעמים גדולות מדי.

האם ניתן לרחוץ את החלקים של פליימוביל?

ההמלצה של החברה היא לרחוץ את החלקים של פליימוביל ביד בלבד תחת מים פושרים. אין לרחוץ פליימוביל במכונת כביסה או במדיח כלים ולא לייבש את החלקים במיקרוגל. כמובן שחלקים חשמליים לא כדאי לשטוף במים אלא רק להשתמש במטלית יבשה.

הפליימבויל של איבד חלק מהצבעים שלו. מדוע זה קרה?

יש מצבים שבהם חלק מצבעי הפליימוביל ידהו או ימרחו. זה נובע מאחסון לקוי של המשחק. בדרך כלל זה קורה בגלל חשיפה ארוכה ומתמשכת לשמש ישירה. ברגע שיש בעיה עם הצבעים אין דרך להחזיר את הצבע המקורי.

האם יש לפליימוביל מועדון אוהדים?

כן. פליימוביל מתחזקת מועדון אספנים שבו ניתן לקבל מידע חדש ומיוחד על פליימוביל ולהיות מעודכן בגל הדברים החדשים שקורים בחברה. המועדון שנקרא  PPC עובד כולו בשפה האנגלית והרישום אליו עולה כ10 יורו של דמי רצינות. מי שנרשם יקבל לביתו ערכת מתנה מיוחדת של פליימוביל. עוד פרטים על המועדון ניתן לקבל כאן.

לאיזה גיל מתאים לשחק עם פליימוביל?

על כל חבילה מופיע הגילאים שלהם המשחק מתאים בהתבסס על קריטריונים שונים כמו גודל ומורכבות. משחק שלא מתאים לגיל 2-3 יכול לגרום להם תסכול. כמובן שהגילאים הם המלצות בלבד וכל ילד מתפתח לפי הקצב שלו. ככלל, הסדרות הקלאסיות יכולות להתאים כבר מגיל שנתיים – שלוש ועד לגילאים מבוגרים תלוי בדמיון.

ראיתי פעם משחקי פליימוביל בגודל אמיתי. האם ניתן לקנות אותם?

בזמן אירועים של פליימוביל מוצגות בובות וחלקי משחק שהוכנו במיוחד בגודל גדול. בובות וחלקים אלו אינם למכירה ומיועדים רק להצגה באירועים.

האם אפשר לדעת מעט על ההיסטוריה של המשחקים הללו?

משחקי פליימוביל יוצרו על ידי ממציא גרמני בשם האנס בק שמכונה לפעמים האבא של יצורי הפליימוביל. הוא היה נגר שעסק כתחביב בהרכבת מטוסי משחק. בשנת 1974 חברת פליימוביל הוציאה לעולם את הסידרה הראשונה של פליימוביל שכללה אבירים, אינדיאניים ופועלים. מה שמייחד את המשחקים של פלייימוביל היא העובדה שהם משחקים מאוד מציאותיים. במשך שנים רבות פליימוביל קיבלה מעמד של משחק פרימיום שהפך להיות התחרה העיקרי של חברת לגו.

האם יש פארקי שעשועים של פליימוביל ברחבי העולם?

כן. יש מספר פארקי שעשועים של פליימוביל בעולם, אבל לצערינו לא בישראל. יש בגרמניה, פריז, מלטה, ארה"ב ועוד. לפרטים נוספים ניתן לקרוא בדף הזה.

אני מחפש הוראות נוחות לשימוש בפליימוביל שלי. איפה ניתן למצוא הסברים לשימוש?

מומלץ מוד לעיין בערות של פליימוביל ביוטיוב שבו ניתן למצוא הסברים רבים על מוצרים שונים של פליימוביל ואיך להפעיל אותם.

האם המחירים של פליימוביל באמזון באמת יותר זולים?

‏הורד (16)

דוגמאות: דמויות אנושיות כמו playmobil 4782 של אמא עם ילדים עולה 3 יורו, כ15 ש"ח. 

plamboil 6140 לחווה עולה כ 35 ש"ח לפני המשלוח. המשלוח מייקר את החבילה, אבל אם קונים את החבילה יחד עם עוד שני פריטים, המחיר כולל משלוח יהיה 55 ש"ח.

playmobil 5570 של גן ילדים עולה 78 שקלים לפני המשלוח.

אם רוצים לקנות חבילות יותר גדולות ההפרשים במחיר כמובן גדלים מאוד, ואז אפילו חבילה אחת הופכת למשתלמת מאוד למרות ההובלה.

91qLEoOz2SL._SL1500_

למשל, פליימוביל 5552 של גלגל ענק עולה כולל משלוח 216 ש"ח כולל משלוח עד הבית לארץ, בזאפ המחיר הנמוך ביותר הוא 370 ש"ח.

פליימוביל 5574 של עיר מודרנית עולה 537 ש"ח כולל משלוח ומיסים כאשר המחיר בארץ עולה על 700 ש"ח.

לסיום, מוזמנים לראות בסרטון הבא איך מכינים את הצעצועים של חברת פליימוביל.

כתוב/כתבי תגובה